czwartek, 12 listopada 2015

Junior Book Club


Junior Book Club - Dyskusyjny Klub Książkowy w języku angielskim założony przez Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce oraz Young Talent Management. Spotykamy się raz w miesiącu w Warszawie by dyskutować o książkach i wymieniać się pomysłami.
Wstęp wolny.
.
Junior Book Club - an English speaking book discussion group in Warsaw that meets once a month to discuss books and exchange ideas. Created by British Alumni Society in Warsaw in association with Young Talent Management.
It is free and open to all.
kontakt@youngtalentmanagement.pl

niedziela, 8 listopada 2015

Co dał Michałowi program YTM?


Michał Brajczewski – Universite Charles- de – Gaulle Lille 3

Group work skills, personal developement, management skills, stress control czy self-discipline ponad rok temu były dla mnie tylko pustymi sloganami powielanymi przez media. Wiele razy zastanawiałem się co należy zrobić, a może nawet zmienić w sobie, aby w końcu zrozumieć, nauczyć się oraz korzystać z wymienionych cech i umiejętności, które rządzą naszym światem – światem umiejętności miękkich. Bo przecież to dzięki nim funkcjonowanie w społeczeństwie staje się łatwiejsze, potrafimy otworzyć się na świat, a co najważniejsze zrozumieć zachowania innych, które dla wielu ludzi są niezrozumiałe. Zaciekawiony tym spostrzeżeniem dołączyłem do programu Young Talent Management. Tam mogłem nauczyć się wszystkiego na czym tak bardzo mi zależało. Biorąc udział w comiesięcznych spotkaniach Toastmasters Gavel Club mogłem pracować nad sztuką pięknego mówienia oraz nad sztuką wystąpień publicznych. Niejednokrotnie miałem problem żeby przełamać się i mówić tak aby panować nad stresem, tonem głosu czy gestykulując we właściwy sposób. Systematyczna praca zaowocowała tym, że w czasie jednej z debat Oxfordzkich organizowanych przez British Alumni Society oraz Uniwersytet Warszawski. Mogłem wygłosić speech, który tradycyjnie otwiera każdą debatę. Było to duże wyróżnienie, jak również niesamowite przeżycie, ponieważ stres zastąpiła ekscytacja, która wynagrodziła mi długi okres przygotowań. Niejednokrotnie miałem przyjemność współorganizować Debaty w Teatrze Polskim w Warszawie. W ten sposób mogłem rozwijać zdolności liderskie oraz nauczyć sie pracy w grupie. Do tej pory miło wspominam momenty, kiedy mogłem poznać wiele osobowości ze świata nauki, mediów, polityki czy biznesu. Każdorazowe takie spotkanie wzbogacało mnie, uczyło a nawet zmieniało lub kształtowało moją opinię na dany temat. Chciałbym również podkreślić, że Klub Wystąpień Publicznych to wyjątkowa inicjatywa na skalę ogólnopolską, ponieważ skupia młodych ludzi z całej Polski, którzy mają pomysł na siebie, wiedzą czego chcą i realizują swoje plany oraz marzenia, systematycznie rozwiajając umiejętności miękkie podczas klubowych spotkań. Z całego serca zachęcam, WSZYSTKICH, którym zależy na tym, aby ustawicznie się rozwijać w wielu dziedzinach, stawać się coraz lepszym i łamać dotychczasowe bariery, do śledzenia YTM na facebooku czy na oficjalnej stronie internetowej.

Indywidualne programy edukacyjne :  Zbuduj swoją markę osobistą oraz  Studia zagraniczne bez stresu

Dla gimnazjalisów i licealistów

kontakt@youngtalentmanagement.pl

www.youngtalentmanagement.pl






























































































poniedziałek, 14 września 2015

Public speaking or not public speaking;)




Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w przyjaznej atmosferze rozwijać umiejętności liderskie i kształcić cechy dobrego mówcy.

kontakt@youngtalentmanagement.pl










Więcej zdjęć tu:

https://www.pinterest.com/youngtalentmana/klub-wyst%C4%85pie%C5%84-publicznych/

wtorek, 8 września 2015

Przepraszam, którędy na Harvard?! Tutorial video z absolwentką - Magdą Kalą!



  


 3 września w Polskiej Akademii Nauk odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące aplikacji na Harvard i inne universytety Ivy League.

Gościem była będzie Magda Kala, która w maju 2013 roku ukończyła Harvard, gdzie studia umożliwiło jej pełne stypendium. Dostała się również na Stanford, Princeton i kilka innych uczelni wyższych w USA.

Zapraszamy również na profil Yaply - strony prowadzonej przez Magdę o aplikowaniu na studia w USA:

https://www.facebook.com/yaplyorg?fref=ts

http://www.yaply.org/


Zapis video na kanale youtube Young Talent Management 

www.youtube.com/watch?v=mgvg5hVPbTo





 






piątek, 14 sierpnia 2015

Cambridge Girl! Asia!



Ambasadorka Young Talent Management Asia Banasik, stypendystka BAS, była już uczennica  Mayfield School for Girls w Wielekiej Brytanii melduje się na Cambridge!

Więcej informacji o stypendiach BAS w brytyjskich szkołach średnich, oraz przygotowaniu i aplikowaniu na najlepsze światowe uniwersytety: kontakt@youngtalentmanagement.pl

wtorek, 11 sierpnia 2015

Co zyskałem dzięki YTM - Alek pisze z Perth

O doradztwie YTM mój tata usłyszał w radiu TOK Fm. Parę dni póżniej byłem już w Warszawie,  aby ustalić gry plan. Mimo, że mój angielski nie był powalający postanowiliśmy, że będę aplikował do Szkocji na Sport Management, czyli to co zawsze chciałem robić. Zrezygnowałem ze studiów na Politechnice Rzeszowskiej, żeby przez rok jak najlepiej się przygotować.  Najpierw pojechałem do Glasgow na „ student shadowing”, czyli mieszkałem i chodziłem na wykłady i grupy projektowe z dwójką polskich, mieszkających tam studentów. Przy okazji przekonałem się, mimo licznych watpliwości,  że naprawdę chcę dać z siebie wszystko i za rok rozpocznę tam studia. Udało się! Skończyłem pierwszy rok i  pomagam w otwarciu  klubu Cross Fit w Perth. Z dzisiejszej perspektywy nie wyobrażam sobie, że mogło być inaczej.
Przez cały rok  jeden weekend w miesiącu spędzałem w Warszawie, gdzie miałem business tutoring,  przygotowanie do napisania Personal Statement, przygotowanie do IELTS,spotkania z absolwentem Cambrigde. W tygodniu szkolenia odbywały się przez skype. Brałem również udział w Debatach Oxfordzkich. Zespół YTM  motywował mnie i wspierał przez cały czas. Do dzisiaj jesteśmy w kontakcie.

Zdecydowanie polecam, moje życie zmieniło się diametralnie!:) Yes you can!

kontakt@youngtalentmanagement.pl


niedziela, 9 sierpnia 2015

Zbuduj swoją markę osobistą!

Programy indywidualne dla gimnazjalistów i licealistów
Wsparcie dla rodziców

Akredytacja Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce




 Guardianship - zbuduj swoją markę osobistą - dla gimnazjalistów i licealistów

Identyfikacja mocnych i słabych stron.

Umiejętność określania i osiagania celów – poprzez uczestnictwo w projektach.

Możliwości i ścieżki edukacyjne w Polsce i za granicą( studia, wolontariaty, wymiany młodzieżowe).

Jak się wyróżnić? Jak zyskać pewność siebie? Jak uwierzyć we własne możliwości?

Jak walczyć ze stresem? Warsztaty  Mindfulness.

Mentoring absolwentów najlepszych światowych uniwersytetów.

Doradztwo edukacyjne, budowanie portfolio osiągnięć, wolontariatów i kontaktów.

Student Shadowing - dla tych, którzy nie są pewni, czy chcą studiować za granicą, 5-dniowy wyjazd do Wielkiej Brytanii, mieszkanie ze studentami, wizyty na uniwersytetach, udział w wykładach.


Szkolenie Critical Thinking w języku angielskim.

kontakt@youngtalentmanagement.pl






sobota, 8 sierpnia 2015

Jak Hania znalazła się w renomowanej brytyjskiej szkole z internatem?

Bardzo dziękuję za pomoc w dostaniu się do Ellesmere w Wielkiej Brytanii. Było to nierealne marzenie, które dzięki wsparciu Young Talent Mangement stało się możliwe. Pierwszy etap to wybór szkoły. Nie jest to łatwe zadanie. Oczywiście informacje o szkołach są dostępne za pośrednictwem internetu, ale rozmowa z kimś kto ma bezpośrednią wiedzę na ich temat, ma kontakt z uczniami z Polski, którzy tam się uczą i zna kadrę nauczycielską jest bezcenna. Dostałam od Young Talent Management bardzo dużo rad, które zawęziły krąg moich poszukiwań, w których uczestniczyli oczywiście moi rodzice.

Wiadomości ‘z drugiej ręki’ nie zastąpią bezpośredniego doświadczenia. Dlatego jestem bardzo wdzięczna, że mogłam również spotkać się w Warszawie z polskimi uczniami, którzy uczęszczają do szkół w Anglii, a moi rodzice mieli okazję porozmawiać z dyrektorami tych szkół. Na tej podstawie wyrobiliśmy sobie zdanie na temat szkół do których chciałabym się dostać.  

Pobyt w angielskiej boarding school bardzo zmienia. Teraz to wiem, patrząc z perspektywy własnego doświadczenia po roku nauki. Nie jest to łatwy czas, zwłaszcza na początku. Myślę, że stałam się bardziej samodzielna i dojrzała. Wcześniej, spotykając uczniów z takich szkół pojawiały się myśli – czy dam radę? Bardzo pomogły mi rozmowy , dzięki którym zrozumiałam, że takie myśli są całkowicie normalne. Przeszliśmy wspólnie przez proces przyjmowania do szkoły i formalności z tym związanych i przygotowaliście mnie na wyzwania, które mnie tam czekały. No i wynegocjowaliście 50 % znizkę czesnego.WOW!


Po roku nauki mam wielką satysfakcję, że uczę się w tej szkole i chętnie podzielę się  moimi pozytywnymi doświadczeniami z uczniami, którzy myślą o tym, żeby również pójść tą drogą.

Chcesz pójść tą drogą?: kontakt@youngtalentmanagement.pl

wtorek, 28 lipca 2015

Przygotowywałam się na studia z YTM






Anna Błasiak - MSc Innovation, Entrepreneurship & Management at Imperial College Business School London



Piszę tę rekomendację jako jedna z byłych uczestniczek programu Young Talent Management. Brałam udział w serii szkoleń, które pomogły mi w ustaleniu mojej przyszłej ścieżki kariery. 

Szkolenia oferowane przez YTM skupiają się na indywidualnym podejściu do uczestnika, wielu przydatnych zajęciach i zaangażowaniu w licznych inicjatywach. Dzięki temu większość uczestników studiuje na najlepszych uczelniach na świecie, takich jak Harvard, Oxford czy Imperial College London. 

Szkolenia YTM są prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim i zachęcają do ćwiczenia wystąpień publicznych, skutecznej komunikacji i stawiania sobie coraz większych wyzwań. Dodatkowo, członkowie zespołu Young Talent Management mają bardzo duże doświadczenie i entuzjazm, którym potrafią zarazić wszystkich dookoła. 

Young Talent Management nie tylko sprawia, że młodzi ambitni ludzie spełniają swoje marzenia ale również wspiera ich po zakończeniu szkolenia.







piątek, 24 lipca 2015

Ani przygoda z Young Talent Management

przygoda z Young Talent Management rozpoczęta!




Pisałam, że nie spotka mnie w Rzeszowie nic niespodziewanego? WYCOFUJĘ SIĘ! NAWET DO TYŁU!
Ale od początku.

Po BASie zebrałam się do kupy dość szybko. Właściwie w ogóle się nie załamywałam. Wiadomo, było mi przykro, ale komu by nie było? Szybko jednak wyznaczyłam sobie kolejny cel - Oxford, Cambridge, może Harvard? Wyskrobałam skądś wizytówkę, którą zdobyłam na BASie, napisałam maila. Nie sądziłam nawet, że odpowiedź przyjdzie tak szybko. "Spotkajmy się jutro, bo akurat jestem w Rzeszowie".

Że gdzie? W Rzeszowie? I jak to jutro?
Zadzwoniłam i dograłam szczegóły.

http://youngtalentmanagement.pl/YTM/Young_Talent_Management_files/YTM.jpg

W galerii spotkałam się z Panią, która dodawała nam otuchy przy kwalifikacjach na BASie. Okazało się, że jest siłą sprawczą organizacji Young Talent Management i chętnie pomoże mi w drodze na studia. W zamian za to mogę zostać ambasadorem YTM  w Rzeszowie, propagować ich projekty i tworzyć własne. Dowiedziałam się wszystkiego i zaczynam działać! Już dzisiaj zaczęłam powoli ogarniać debaty oksfordzkie, które zamierzam wprowadzić w swoim liceum. A oprócz tego jest milion innych możliwości, które YTM mi oferuje. Jest ich na tyle dużo, że doszłam do wniosku, że moja stypendialna porażka, dzięki której zostaję w Rzeszowie, była jedną z najszczęśliwszych rzeczy, które mnie spotkały. I cieszę się po cichu, że mogę pocieszyć się tymi dwoma latami w Rz.

Polecam każdemu i zapraszam do lajkowania strony na facebooku!



Miałam ochotę zmienić tytuł bloga. W końcu droga do marzeń zakończyła się fiaskiem. Ale zdecydowałam, że wszystko zostanie. Przecież na celowniku są jeszcze studia.

piątek, 17 lipca 2015

Który Uniwersytet w Szkocji wybrać?

Szkockie Uniwersytety

studia-w-szkocji-studies-in-scotland
Świeżo upieczony absolwent brytyjskiej szkoły średniej może zdecydować, czy chce kontynuować dalszą naukę. Do wyboru mapójście do kolegium (College) lub na uniwerstytet. College to droga na skróty i nie cieszy się dobrą opinią. Trwa dwa lata, a po ukończeniu można ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet. Główną różnicą są wymagania, ponieważ aby dostać się na College nie trzeba mieć nawet A Levels (odpowiednik matury), a na uniwersytet tak. Można więc rzucić liceum po ukończeniu szesnastego roku życia i zdecydować się na College. To dlatego Uniwerstety co roku podwyższają wymagania, aby tylko najbardziej ambitni i chcący się kształcić uczniowie mieli szansę otrzymać wyższe wykształcenie. Wymagania po części bazowane są także na historii Uniwersytetu – im starszy, tym bardziej szanowany i renomowany, a co za tym idzie, trudniej się tam dostać.
Aby uczelnia otrzymała status uniwersytetu, musi przejść długą i krętą drogę, oraz swoimi osiągnięciami udowodnić, że zasługuje na ten zaszczyt, jakim jest przyznanie Royal Charter. Royal Charter to odznaka przyznawana przez monarchę (w tym przypadku Królową Elżbietę II). Wyróżnienie otrzymać może bank (Bank of England), teatr (Theathre Royal), czy uniwersytet. Tytuł Royal Charter posiada w UK nawet The British Broadcasting Corporation (BBC). Poniżej lista najbardziej znanych uniwersytetów w Szkocji.Przy każdym jest link do strony, na której znaleźć możemy wymagania (Entry Requirements).

glasgow logo
 
Zalozony w roku 1451 zajmuje czołowe miejsce w brytyjskim rankingu Uniwersytetów, a w światowym plasuje się na 51. miejscu. Jego urok uwłacza każdego, komu dane jest go choćby zwiedzić – piękny, stary budynek z wieżami i dziedzińcem. Swoją architekturą przypomina najlepsze Uniwersytety – Oxford, Cambridge, St Andrews czy Edinburgh. To właśnie na nim wzorowała się J. K. Rowling charakteryzując Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry w Harrym Potterze!
Założony w roku 1875 pod nazwą The Queen’s College, w 1971 zmienił nazwę na Glasgow Polytechnic, aby w końcu, w 1993 roku oficjalnie otrzymać status uniwersytetu pod nazwą Glasgow Caledonian University (GCU). Uznawany jest za najbardziej nowoczesny iprzyjazny studentom uniwersytet. Zlokalizowany jest w samym centrum Glasgow – przy Buchanan Bus Station oraz Buchanan Galleries, ze świetnym połączeniem z każdą częścią miasta.
Założony w roku 1796 jest trzecim najstarszym uniwersytetem w Szkocji. Początkowo założony został pod nazwą Andersonian Institute, a w roku 1964 otrzymał status uniwersytetu (Royal Charter) i przyjął nazwę University of Strathclyde, stając się pierwszym, i do dziś najlepszym, technicznym uniwersytetem w UK. Polecany jest przede wszystkim dla przyszłych inżynierów oraz techników, posiada bogatą ofertę edukacyjną w tym zakresie. Zlokalizowany jest niedaleko Glasgow Caledonian University – w centrum Glasgow, ze świetnym połączeniem z różnymi krańcami miasta.
Status Uniwersytetu uzyskał w roku 2007, w wyniku fuzji University of Paisley oraz Bell College. Posiada cztery kampusy zlokalizowane na terenie calej Szkocji: Ayr Campus, Dumfries Campus, Hamilton Campus oraz Paisley Campus. Dwa ostatnie znajdują się na obrzeżach Glasgow, w odległości 40 minut autobusem od centrum miasta. Paisley Campus słynie z dobrego wydziału biznesowego oraz najbardziej nowoczesnych akademików.
Założony w roku 1583 przez radę miasta Edynburg (Edinburgh Town Council), jest drugim najstarszym uniwersytetem w Szkocji. Zajmuje 17. miejsce na świecie według QS Rankings. Zlokalizowany jest w centrum Edynburga, znajdującego się godzinę drogi autobusem od Glasgow.
Założony w 1821 roku, początkowo jako Instytut Mechaniczny dla dorosłych. Nazwę Heriott-Watt przyjął dopiero w roku 1966, od którego oficjalnie jest Uniwersytetem. Jest to Uniwersytet typowo techniczny, z bogatą ofertą edukacyjną w zakresie studiów inżynierskich.
Założony został w roku 1964 pod nazwą Napier Technical College. W 1986 zmienił ją jednak na Napier Polytechnic, by w końcu, w 2009 roku, oficjalnie przyjąć nazwę uniwersytecką – Edinburgh Napier University. Posiada cztery kampusy –Merchiston, Craighouse, Craiglockhart i Sighthill, rozlokowane na terenie Edynburga.
Początkowo założony w 1875 roku pod nazwą The Edinburgh School of Cookery and Domestic Economy. Status Uniwersytetu otrzymał dopiero w roku 2007. Swoją nazwę zawdzięcza Świętej Margaret, żonie Króla Malcolma III. Posiada dwa kampusy – w Szkocji pod nazwą Musselburgh, oraz w Singapurze – Asia Campus.
Założony w roku 1881 pod nazwą University College. W 1897 stał się częścią University of St Andrews, a w 1967 oficjalnie otrzymał status Uniwersytetu zmieniając nazwę na University of Dundee. Zlokalizowany jest w miasteczku Dundee – godzinę drogi od Edynburga.
Status Uniwersytetu oraz swoją nazwę uzyskał w roku 1860, w wyniku fuzji organizacyjnej dwóch kolegiów – King’s College oraz Marischal College. Uniwersytet zlokalizowany jest w miasteczku Aberdeen na północy Szkocji.
Uniwersytet nie posiada żadnego filmu promującego, ponieważ wychodzi z założenia, że nie musi :-)
Założony między rokiem 1410-1413 jest najstarszym Uniwersytetem w Szkocji I trzecim najstarszym w UK (po Oxford & Cambridge). W 2013 roku obchodził uroczystą 600 rocznicę. Zajmuje 4. miejsce w rankingu najlepszych Uniwersytetów w Wielkiej Brytanii oraz pierwsze w Szkocji. Do znanych absolwentów należą między innymi księżna Kate Middleton oraz książę William. To właśnie tam się poznali! Uniwersytet ukończył także Jakub II – król Szkocji. Na University of St Andrews bardzo ciężko się dostać, niektórzy twierdzą, że nawet ciężej niż na Oxbridge. Jeśli jednak nam się to uda, to pamiętajmy – nic za to nie płacimy!